• 3.png
  • 1.png
  • 2.png

EUROSŁUCH PLUS MED
KOMPLEKSOWE ZAOPATRZENIE ORTOPEDYCZNE ORAZ APARATY SŁUCHOWEW trosce o naszych klientów, przedstawiamy  zasady zaopatrywania w przedmioty ortopedyczne i aparaty słuchowe oraz prezentujemy możliwości uzyskania dofinansowań

Od czego zacząć:

Udaj się do lekarza rodzinnego po skierowanie do specjalisty (lekarz rehabilitacji medycznej, ortopeda, reumatolog, chirurg, neurolog,laryngolog)

Następnie:

Po otrzymaniu zlecenia na niezbędny Ci przedmiot ortopedyczny (stabilizator, aparat, sznurówka, gorset, proteza itp.) udaj się do oddziału NFZ w celu potwierdzenia zlecenia lub wyślij je pocztą. (w razie kłopotów zadzwoń lub przyjdź! - pomożemy!)

Dalej:

Przyjdź do Eurosłuch Plus Med i zrealizuj zlecenie! - zapewniamy fachową obsługę i zaopatrzenie w przedmioty ortopedyczne renomowanych firm oraz aparaty słuchowe najwyższej klasy (zapewniamy również profesjonalne dobieranie i dostrajanie aparatów słuchowych)

Zaopatrzenie jest wydawane bezpłatnie lub za  dopłatą w wysokości różnicy pomiędzy ceną refundowania a całkowitą ceną produktu. Jeżeli masz problem z wpłaceniem udziału własnego przy zakupie sprzętu ortopedycznego lub potrzebujesz sprzętu, który nie jest refundowany przez NFZ?  Możesz zwrócić się do POWIATOWEGO CENTRUM POMOCY RODZINIE lub MIEJSKIEGO OŚRODKA POMOCY SPOŁECZNEJ.

 

Jak uzyskać dofinansowanie

 

1.Dofinansowanie do przedmiotów ortopedycznych refundowanych przez NFZ

Jeśli przedmiot ortopedyczny został już odebrany a udział własny zapłacony, możesz starać się o zwrot zapłaconej kwoty udziału własnego. W tym celu należy zwrócić się do PCRP-u z podaniem i kompletem wymaganych dokumentów:

  • Ksero zlecenia (wniosku) na zaopatrzenie ortopedyczne, potwierdzonego przez NFZ
  • Fakturę na odebrany przedmiot ortopedyczny na osobę niepełnosprawną a w przypadku dziecka niepełnosprawnego na jego rodzica lub prawnego opiekuna. Faktura powinna zawierać informację o wartości wpłaty własnej i wartości refundacji NFZ.
  • Orzeczenia o niepełnosprawności lub stopniu niepełnosprawności lub zaświadczenia o pobieraniu zasiłku pielęgnujące przez rodzica dziecka niepełnosprawnego.
  • Oświadczenie o miesięcznych dochodach (brutto) osoby niepełnosprawnej lub rodzica dziecka niepełnosprawnego w przeliczeniu na jednego członka pozostającego we wspólnym gospodarstwie domowym.
  • Wypełniony wniosek o przyznanie dofinansowania ( dostępne w każdym PCPR/MOPS) lub na stronie ()
  • Numer NIP.

Ile możesz zyskać ?

Jeśli masz potwierdzone zlecenie z NFZ i jeszcze go nie zrealizowałeś, to możesz starć się o dofinansowanie w wysokości:

  • 100% zapłaconej kwoty udziału własnego (jeśli cena nie przekroczyła wyznaczonego przez NFZ limitu na dany przedmiot ortopedyczny lub środek pomocniczy);
  • 150% kwoty limitu jaki został wyznaczony przez NFZ na dany przedmiot ortopedyczny/środek pomocniczy (jeśli cena zakupu przekroczyła limit ustalony przez NFZ);


Np. Limit kwoty refundowanej przez NFZ na wózek inwalidzki dziecięcy wynosi 1800 zł (refundacja 100% do kwoty limitu), ale cena wózka przewyższa ten limit. Starając się o dofinansowanie możesz uzyskać maksymalnie 150% kwoty limitu, co w tym przypadku wynosi 2.700 zł. Po przyznaniu takiego dofinansowania będziesz w sumie dysponować kwotą 4500 zł.

 

 

2. Dofinansowanie na sprzęt rehabilitacyjny, który nie jest refundowany przez Narodowy Fundusz Zdrowia

Dofinansowanie w wysokości do 60% wartości na np. zakup różnego rodzaju sprzętu na np: zakupu różnego rodzaju sprzętu rehabilitacyjnego jak: maty do hydromasażu, sprzęt do ćwiczeń, sprzęt toaletowy dla niepełnosprawnych itp.

Aby otrzymać takie dofinansowanie należy złożyć takie same dokumenty j/w. ale zamiast zlecenia NFZ na sprzęt ortopedycznego potrzebne jest zaświadczenie od lekarza specjalisty z zalecaniem zakupu tego właśnie sprzętu rehabilitacyjnego. Po przyznaniu dofinansowania niezbędne jest podpisanie umowy, dokonanie zakupu oraz przedstawienie faktury w celu przelania pieniędzy na konto sprzedawcy.

Więcej informacji znajdziecie państwo na stronach Państwowego Funduszu Osób Niepełnosprawnych - www.pfron.org.pl

Jeżeli Twoje zlecenie czeka w kolejce do potwierdzenia w NFZ  a sprzęt w rodzaju wózek, balkonik czy kule jest Ci pilnie potrzebny, możesz na ten okres skorzystać z naszej wypożyczalni.